Türk firma ilaç sanayi yatırımlarını arttırıyor

Türk firma ilaç sanayi yatırımlarını arttırıyor.

Türk firma ilaç sanayi yatırımlarını arttırıyor

Türk firma ilaç sanayi yatırımlarını arttırıyor.

RD GLOBAL /INVAMED, şirket bünyesindeki ilaç sanayi yatırımlarıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yayımladı. Açıklamada, coşku faaliyetlerini büyük bir coşku ve titizlikle sürdürdüğü belirtildi.

Uzun vadede yeni molekül geliştirebilen, daha yüksek katma değerli ilaç ve tıbbi cihaz üretebilen bir yapıya sahip olan RD Global/Invamed’in küresel değer zincirlerinde etkinliğini daha da arttırdığı aktarılan açıklamada, “Medikal sanayiindeki stratejik gelişme hedeflerimizi uygularken, yüksek kalite standartlarını sürdürme konusundaki sağlam sicilimizle, insanların da yaşam kalitelerini artıracak yeni tıbbi çözümler üzerinde çalışmalarımızı tamamladık. Yakın zamanda faaliyete başlayacak olan yüksek standartlara sahip 60 bin metrekarelik teknolojik alt yapısını güçlendirmiş, AB ülkeleri ile kıyaslanabilir bir düzeye ulaşmış yeni GMP tesisimiz ile ilaç endüstrisi alanındaki hedeflerimizi icraata geçiriyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, ilaç endüstrisinde küresel ilaç pazarında rekabet üstünlüğü yakalayabilecek bir kapasiteye sahip olan RD Global/Invamed’de antibiyotikler, analjezikler olmak üzere birçok ilacın etken maddeleri, ileri teknoloji gerektiren preparatlar, kan ürünleri, insülin ve kanser ilaçları, bazı hormonlar ve radyonüklidler gibi farklı tedavi grubundaki ilaçların üretim çalışmalarının yüksek ölçekte hız kazandığı aktarılırken, şunlar kaydedildi:

“Hayati önem taşıyan, işlevsel alanda tam entegrasyon sağlayan formülasyon uzmanlığımız, en yenilikçi ve en ileri tedavileri sağlamak için seri bantlar hâlinde ürünler üretilmesini sağlıyor. Hastalıkların derin biyolojik geçmişlerine dayanan ilişkileri düşünüldüğünde, tedavinin belirli yöntemlerle sınırlı olmaması gerektiğinin farkındayız. Bu kapsamda, halihazırda yeterli tedavinin olmadığı durumlarda ciddi bir hastalığın tedavi sürecini değiştirebilecek, insanların, ailelerin ve toplumun hayat kalitesini yükseltecek tüm yaklaşımları aktif olarak araştırıyoruz. Yalnızca semptomları değil, hastalığın altında yatan nedenleri hedefleyen kaliteli ürünler üretmeye odaklandık. Bu misyonu desteklemek için bilimsel yeniliği teşvik eden ulusal ve uluslararası birçok üniversite, vizyonumuzu paylaşan önde gelen araştırmacılar, doktorlar, halk sağlığı uzmanları ve diğer işbirlikçilerle ortak çalışmalar yapıyoruz. Uyguladığımız çapraz çalışma yöntemleri ve bilim odaklı yeniliklerle yeni ilaçların geliştirilmesi için inovasyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Klinik Ar-Ge ve Ür-Ge yeteneklerimizi genişletiyor ve derinleştiriyoruz. Global ölçekte yer alan birinci sınıf teşhis ve tedavi yöntemlerimiz bugüne kadar bizi medikal sektörde farklı bir noktaya getirdi. Bugün, üretim portföyümüzü genişletmek, bilim ve teknoloji odaklı organizasyonumuz için stratejik bir öncelik taşıyor. Hem yeni ilaçlar geliştirmeye, hem de mevcut ürünlerimizi daha da kaliteli hale getirmeye kararlıyız. Benzersiz güçlü yönlerimizi, deneyimimizi ve uzmanlığımızı, insanların yaşamlarını daha iyi bir noktaya getirmek için kullanmaya devam edeceğiz. Eminiz ki, RD Global /Invamed, bu alanda da sektörün en iyisi olacaktır.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER