Prof. Dr. Recep Öztürk: “Kurallara uymazsak, salgının sonlanması belki 2021’in sonuna hatta 2022’ye bile sarkabilir”

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, korona virüs salgını ile ilgili olarak, “Şimdiki rakamlara göre önümüzdeki Temmuz-Ağustos’a kadar bu salgın devam edecek. Hatta Eylül’e kadar devam edecek diye gözüküyor. Kurallara uymazsak, bu sayılar yükselmeye devam ederse doğal olarak salgının sonlanması Ağustos, Eylül yerine belki 2021’in sonuna hatta 2022’ye bile sarkabilir” dedi. Prof. Dr. Öztürk ayrıca aşı çalışmaları ile ilgili olarak, “Ülkemiz şu anda 13 aşı adayı ile çalışmalarını devam ettiriyor. 13 aşı adayın 3’ü şu anda klinik öncesi fazları bitirdi. 2021’in ilk 6 ayında özellikle riskli kişilere bazı aşılar uygulanmaya başlanır” dedi.

Prof. Dr. Recep Öztürk: “Kurallara uymazsak, salgının sonlanması belki 2021’in sonuna hatta 2022’ye bile sarkabilir”

Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor ligde ses getirecek önemli bir transfere imza attı. Sezona Şampiyonlar Ligi ekiplerinden PAOK’ta başlayan Bahamalı pivot Zane Knowles’i renklerine bağladı.

Ligde üst sıraları hedefleyen ve bu doğrultuda bir transfer politikası izleyen Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Myles Mack ile yeniden anlaştıktan sonra şimdi de PAOK forması giyen 2.10’luk pivot Zane Knowles’u transfer etti. Kariyerine 2014’te Japonya ekiplerinden Wakayama Trians’ta başlayan Zane Knowles sonrasında sırayla King Szczecin, Jezioro Tarnobrzeg, Charleville-Méz, Chartres, Levski Lukoil ve PAOK formaları giydi. 2019-2020 sezonunu PAOK’ta geçiren Zane Knowles sezonu 9,4 sayı, 7,8 ribaud, 0,1 asist ortalamaları ile tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER