İran Cumhurbaşkanı Pezeşkiyan’dan Hamas’a destek mektubu

İRAN CUMHURBAŞKANI MESUT PEZEŞKİYAN, HAMAS SİYASİ BÜRO BAŞKANI İSMAİL HANİYE'YE GÖNDERDİĞİ MEKTUPTA, “İŞGALCİ İSRAİL REJİMİ İLE MÜCADELEYİ VE FİLİSTİN HALKINI DESTEKLEMEYİ İNSANİ VE İSLAMİ BİR GÖREV OLARAK GÖRÜYORUZ. BU NEDENLE KUDÜS VE FİLİSTİN ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞANA KADAR FİLİSTİN DİRENİŞİNİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ" İFADELERİNİ KULLANDI.

İran Cumhurbaşkanı Pezeşkiyan’dan Hamas’a destek mektubu

İran Cumhurbaşkanı Mesut Pezeşkiyan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye’ye gönderdiği mektupta, “İşgalci İsrail rejimi ile mücadeleyi ve Filistin halkını desteklemeyi insani ve İslami bir görev olarak görüyoruz. Bu nedenle Kudüs ve Filistin özgürlüğüne kavuşana kadar Filistin direnişini desteklemeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İran Cumhurbaşkanı Mesut Pezeşkiyan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye’ye mektup gönderdi. Pezeşkiyan mektubunda Filistin direnişine destek vermeye devam edeceklerini belirterek, İsrail katliamları karşısındaki direnişin amacına ulaşacağına ve Filistin’in özgürlüğüne kavuşacağına inandığını vurguladı. Pezeşkiyan, “İmam Humeyni’nin ilkelerine bağlı kalarak ve liderimiz Ayetullah Ali Hamaney’in önderliğinde, işgalci İsrail rejimi ile mücadeleyi ve Filistin halkını desteklemeyi insani ve İslami bir görev olarak görüyoruz” ifadelerini kullanarak, Kudüs ve Filistin özgürlüğüne kavuşana kadar Filistin direnişini desteklemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Filistin halkının göstermiş olduğu “kahramanca direniş” ile Gazze halkının “mazlum ama güçlü tarihsel varlığına” vurgu yapan Pezeşkiyan, “Bugün devam eden savaşta ilahi zafer Filistin halkının yanında karar kılacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER