Siirt’te İbrahim Hakkı Halk Kütüphanesi hizmete açıldı

SİİRT VALİLİĞİ HİMAYESİNDE, İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDE PROJELENDİRİLEREK YÜRÜTÜLEN, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI GÜNEYDOĞU ANADOLU PROJESİ BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞINCA FİNANSMANI SAĞLANAN SİİRT İBRAHİM HAKKI KALK KÜTÜPHANESİ, DÜZENLENEN TÖREN İLE HİZMETE AÇILDI.

Siirt’te İbrahim Hakkı Halk Kütüphanesi hizmete açıldı

Siirt Valiliği himayesinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde projelendirilerek yürütülen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca finansmanı sağlanan Siirt İbrahim Hakkı Kalk Kütüphanesi, düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Kütüphanede, 7’den 70’e vatandaşların sessiz, dijital ve 7/24 kütüphane ile kitap, kek, meyve suyu, konferans ve etkinlikler için çok amaçlı alanlar yer alıyor.

Kütüphanene açılışında konuşan Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, yapılan kütüphanenin atıl bir bina olduğunu belirterek, "Bu binayı İl Özel İdaresi vasıtasıyla güçlendirdik ve fiziksel olarak tekrar kullanılabilir hale getirdik. GAP İdaremiz ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın destekleriyle burayı güzel bir kütüphane haline getirdik. Bu mekanın başta öğrencilerimiz olmak üzere bütün Dumlupınar Mahallesi halkına hayırlı olmasını diliyorum. Siirt’imize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

Açılış, kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri yeni yapılan kütüphaneyi gezerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER