Trump'la görüşürsen öldürürüz

Hizbullah Irak Cumhurbaşkanı Behrem Salih'i tehdit etti : Trump'la görüşürsen Irak'tan çıkarsın.

Trump'la görüşürsen öldürürüz

Davos Zirvesine katılmak için İsviçrenin Davos kentinde bulunan Irak Cumhurbaşkanı Behrem Salih Hizbullah Tugayları  ( Ketaib Hizbullah ) tarafından Abd Başkanı Donald Trump'la biraraya gelmemesini , geldiği zamanda sonuçlarına katlanması gerektiği tehdidinde bulundu.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından duyuru yapan Hizbullah Tugayları Güvenlik Sorumlusu Ebu Ali Askeri '' Abd katil bir devlettir. Trump'ta bunların başıdır.  Bunlar müslümanların dostu değil düşmanıdır. Kim düşmanlarla görüşür , iş birliği yaparsa sonuçlarına katlanır '' ifadelerini kullandı.

Aralık ayının son günlerinde Kerkük’teki K1 Askeri Üssü’ne düzenlenen füze saldırısında 1 ABD vatandaşı hayatını kaybetmiş, bazı Amerikalı ve Iraklı askerler de yaralanmıştı.

Saldırıdan Şii milisleri sorumlu tutan ABD, Irak ve Suriye’de Hizbullah Tugayları’na ait hedefleri vurarak 25 kişiyi öldürmüştü.

Saldırının ardından Haşdi Şabi öncülüğünde ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği işgal edildi.

3 Ocak’ta ise ABD, Bağdat’ta düzenlediği hava saldırısında İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis’i öldürmüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER