Koronavirüsün dünyada aldığı can sayısı yüz bini geçti

Milyonlarca hasta, yüz binlerce ölüm. Koronavirüs dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Bilanço günden güne artıyor. Milyonlarca hasta ve yüz binleri geçen ölüm sayısı. İlk sırada İtalya,Amerika, İspanya.....

Koronavirüsün dünyada aldığı can sayısı yüz bini geçti

Panama'da 2 Bin 974 Vaka 74 Ölüm

Panama Sağlık Bakanlığı yetkilileri yaptıkları açıklamada ülke genelindeki Corona virüsü vakası sayısının 222 kişi artarak 2 bin 974 kişiye ulaştığını belirtti. Ülke genelinde salgın nedeniyle bugüne dek 74 kişi de hayatını kaybetti. Panama'nın yaklaşık 4 milyonluk bir nüfusu bulunuyor.

Meksika'da Vaka Sayısında 403 Artış

Latin Amerika ülkelerinden Meksika'da, 403 kişide daha Corona virüsü tespit edildiği açıklandı. Ülkede görülen vaka sayısı böylece 3 bin 844 kişiye ulaştı. Meksika'da bugüne dek 233 kişi de hayatını kaybetti.

 24 Saatte Yeni Zelanda'da İki Avustralya'da 56 Kayıp

Yeni Zelanda'da ileri yaşlardaki iki kişinin daha Corona virüsü salgını nedeniyle hayatını kaybettikleri açıklandı. Ülkedeki toplam vaka sayısı 1035 kişiye ulaştı, toplam 4 kişi de hayatını kaybetti. Öte yandan Avustralya'da da son 24 saatte 56 kişi hayatını kaybetti. Ülke genelinde görülen vaka sayısı da 6 bin 292 olarak açıklandı.

Tayland'da 45 Yeni Vaka 2 Kayıp

Uzakdoğu ülkelerinden Tayland'da, 45 kişi de daha Corona virüsü görülürken 2 kişi de hayatını kaybetti. Ülke genelinde toplam vaka sayısı 2 bin 518 kişiye ulaşırken 35 kişi de hayatını kaybetti. Tayland'da ilk vaka Ocak ayında görülmüştü

Bangladeş'te Önlemlerin Süresi Uzatıldı

Bangladeş'te Corona virüsü salgınına karşı alınan önlemlerin süresi, 25 Nisan'a kadar uzatıldı. Ülkede görev yapan emniyet görevlileri, özellikle sosyal mesafe ve benzeri kuralların uygulanmasını sıkı şekilde denetliyor. Bangladeş'te bugüne dek toplam, 424 kişi de Corona virüsü tespit edilirken 27 kişi de hayatını kaybetti.

Rusya'da Vaka Sayısı Artışı Hız Kazanmaya Devam Ediyor

Rusya'da son 24 saatte, 1667 kişide daha Corona virüsü tespit edildi. Hükümetten yapılan açıklamada, ülke genelinde görülen toplam vaka sayısının, 13 bin 584 kişiye ulaştığı belirtildi. Rusya'da Corona virüsü salgının nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı da 12 kişi daha artarak 106 kişiye yükseldi.

İran'da Bazı Sektörlerde Faaliyet Başlarken Cumhurbaşkanı'ndan Halka Uyarı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Corona virüsü salgınına karşı sağlık önlemlerine uyulmaya dikkat edilmesi çağrısında bulundu. İran'da bugünden itibaren bazı sektörlerde faaliyetlerin başlamasına izin veriliyor. Cumhurbaşkanı Ruhani, bazı alanlarda faaliyetlerin tekrar başlamasının sağlık konusundaki önlemlerin hafifletileceği anlamına gelmediğini söyledi. Ruhani, "Yasakların gevşetilmesi, sağlık kurallarını yok saymak anlamına gelmiyor. Sosyal mesafe ve diğer kurallara halkımız tarafından ciddiyetle riayet edilmeli" dedi. İran'da uygulanan karantina koşulları sırasında 4 milyon civarında kişinin çalışmayı bıraktığı tahmin ediliyor. Salgının en etkili olduğu ve gerçek rakamların açıklanmadığı öne sürülen İran'da 68 bin 192 vaka görüldüğü ve 4 bin 232 kişinin de hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Endonezya'da 330 Yeni Vaka 21 Kayıp

Endonezya'da 330 kişide daha Corona virüsü tespit edildiği, son 24 saatte 21 kişinin de hayatını kaybettiği açıklandı. Ülke genelinde görülen toplam vaka sayısı, 3 bin 842 kişiye ulaşırken ölü sayısı da 327'ye ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER