Serdar Tunç '' İYİ Parti Keçiören'de 6 bin üye sayısıyla birinci sırada ..''

İyi Parti Ankara Keçiören İlçe Başkanı Serdar Tunç '' İYİ Parti olarak Ankara'da hızlı , emin adımlarla iktidara yürüyoruz. Keçiören ilçemizde İYİ Parti üye sayımız 6 bini geçti. Yapılacak olan ilk yerel seçimlerde İYİ Parti ilçe belediye başkanlığını kazanacağız ''

Serdar Tunç '' İYİ Parti Keçiören'de 6 bin üye sayısıyla birinci sırada ..''

Haber Manşet Gazetesi Ankara'da gündem oluşturmaya devam ediyor. Her hafta farklı ilçelerde farklı siyasilerle röportajlar gerçekleştiren gazetemiz , bu hafta Ankara Keçiören İYİ Parti  ilçe başkanlığına konuk oldu.  Keçiören İyi Parti İlçe Başkanı Sayın Serdar Tunç ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Sayın Serdar Tunç,  Siyasi geçmişinden, Keçiörendeki sorunların çözümü , yerel,  bölgesel ve ulusal konular hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaştı. Bizler net ve açık  sorduk, ilçe başkanı Sn. Serdar Tunç samimi ve yüreklilikle cevapladı.İyi okumalar.

-Keçiören İyi Parti İlçe Başkanlığı görevinizden önceki siyasi geçmişinizden bahseder misiniz?

-Serdar Tunç:

Aile olarak siyasi kökenimiz Milliyetçi Hareket Partisi. Bizde "Ülkücülük" aile geleneğidir. Yaşam tarzımızdır.

Milliyetçi Hareket Partisi'ndeki sorgulayan kesimin içinde olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum. Çünkü, biz ayrı bir partiyiz şu an ve Milliyetçi Hareket Partisinde İken ülke çıkarlarını düşünen, memleket meselelerini sorgulayan kesim şu anda İyi Parti'de. Bizler ailemle beraber İyi Parti'de olmaktan onur ve gurur duyuyoruz.

-İyi Parti'nin yereldeki örgütlenmelerini yeterli buluyor musunuz?

-Serdar Tunç:

Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın bey, çok büyük bir teşkilatçı olması dolayısıyla çok kısa sürede seçimlere katılma başarısı gösterildi. Bunun da en büyük mimarı Koray Aydın'dır. Koray Aydın'dan aldığımız feyzle inanılmaz hızlı bir şekilde Türkiye genelinde örgütleniyoruz ve yerel çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Bunun en büyük göstergesi de üyelik çalışmalarımızdır. Bakın, Ak Parti'den kopmaların neredeyse %80'i İyi Pari'ye gelmektedir. Bu da bzim, yerelde ve genelde fikir ve çözüm ürettiğimizi gösteriyor. Ayrıca şunu da eklemeliyim, şu anda Keçiören'de üye sayımız 6000i geçmekte, yeni kurulmuş bir partinin bu denli hızlı bir şekilde üye sahibi olmasının büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz. Bu da yerel teşkilatlanmamızın ne denli güçlü olduğunu gösteriyor. Burada da Koray Aydın Bey'e sizin nezdinizde tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

-Anket durumları nasıl peki? Oy oranlarında artış, azalış vs. Keçiören özelinde oy potansiyeli nasıl durumda?

-Serdar Tunç:

Gittiğimiz derneklerde, vakıflarda elimiz boş çıkmadık. Geri dönüşlerimiz çok iyi oluyor. Tabiri caizse halkımızda bıçak kemiğe dayanmış, insanların artık nefes alacak alanı kalmamış. Bu güvensiz ortamda, çözüm üreten ve mecliste de dikkate değer önergeler getiren bir parti olarak farkımızı ortaya koyuyoruz.

-Sayın Turgut Altınok, 2021'in ilk meclis oturumunda 2021'in Keçiören için hizmet yılı olacağını ve kişileri değil kenti zenginleştirmenin önemini vurgulamıştı. Peki siz genel olarak Keçiören Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli görüyor musunuz?

Serdar Tunç:

-Keçiören Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli görmüyorum. Çünkü biz İyi Parti olarak her zaman daha iyiye odaklandığımız için buradayız. Uygulanmak istenen projeler Keçiören'in ipini çekiyor. Birçok mahallemiz kentsel dönüşüme girmiş durumdadır. Keçiören, çok katlı gecekonduya çevrilecek . Çünkü ilçemizin kentsel dönüşüm için altyapısı müsait değil. Okulumuz, kanalizasyonumuz, sağlık ocaklarımız.. Bunların çalışmları yapılmadan şu anda Keçiören kentsel dönüşüme geçirilmiş durumda. Bunun sıkıntısını 10-15 yıl sonra çekeceğiz ve keşke diyeceğiz.

-Meral Akşener ile Recep Tayyip Erdoğan gerginliği yereldeki siyasete nasıl yansıyor? Diğer partililerle yereldeki ilişkiniz, ulusal siyasetin nabzına göre değişiyor mu?

Serdar Tunç:

-Siyasi tecrübesi olan insalar her zaman şunun farkındadır; yerel siyaset il genel siyaset birbirinden çok farklıdır. Çünkü yerel siyasette her zaman adaylar önemlidir. Partiler doğru adayları çıkardığı sürece her zaman başarılı olur. Çünkü geçişkenliği çok rahat olur yerel siyasetin. Ama genel siyasette biraz daha temkinli olur insanlar. Çünkü üzülerek söylüyorum, maalesef bizim ülkemizde futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutuluyor ve ona göre oy veriliyor. Bu da ülkenin geleceği için çok kötü bir handikap oluşturuyor. Bunu aşmak zorundayız.

?-İçinde bulunduğumuz süreci de göz önüne aldığımzda, "demokrasi" kavramını ulusal düzlemde nasıl değerlendiriyorsunuz?

Serdar Tunç:

-İnsanımız siyasi figürleri ailesini benimser gibi benimsiyor. Bu da ülkemizde demokrasinin hala yerleşmediğinin göstergesi. Hala lider odaklı bir siyaset yapılıyor. Bakın, gelişmiş ülkelerin hiç birinde lider odaklı siyaset yoktur. Maalesef ülkemizde Arap şovenizmi yapılıyor. Bu da çözülmesi gereken bir handikaptır.

-Keçiören halkı neden İyi Parti demeli?

Serdar Tunç:

-Ben doğma büyüme Keçiörenliyim.Keçiören'in atomlarına kadar bilirim. Her mahallesine, kültürüne aşinayım. Yerelde Keçiören şu anda katlediliyor. Turgut Altınok başkanımız, Keçiörende ilk geldiği dönemlerde çok güzel değerler kattı. Fakat şu anda sadece o sermayesini tüketiyor. 1 milyon nüfuslu bir ilçenin en basitinden bir oteli, tiyatrosu, elle tutulur bir sanat merkesi, spor salonu yok. Nüfus olarak 56 ilden büyük böyle bir ilçede , böyle bir metropolde bunların olmaması büyük bir sorun. Bizim amacımız bu sorunları çözmek, Keçiören'i daha yaşanılabilir hale getirmek. Keçiören, taban olarak da milliyetçi-muhafazakar bir seçmen kitlesine sahiptir. Bu sebeple, bizim rahatlıkla ulaşabileceğimiz bir nüfus var burada.

-İleriye dönük hedefleriniz nelerdir? Keçiören Belediye Başkanlığı'na aday olmayı düşünür müsünüz önümüzdeki dönemlerde?

Serdar Tunç:

-Tabii ki bizim de siyasette yükselmek istediğimiz, başarılı olmak istediğimiz noktalar vardır. Fakat ben buna tek başıma karar veremem. Siyaset ekip işidir. Bugün Meral Hanım bile, ekip ile beraber, mutfağında çalışan arkadaşlarla beraber, mecliste çalışan arkadaşlarla beraber Meral Akşener'dir. Ben de ekibimle beraber, ilerleyen süreçte onlar da teveccüh gösterirse tabii ki bir yerlere gelmek isteriz. Bu genel merkezin de uygun görmesi şartıyla ve ekiple olacak bir iştir.

-Önümüzdeki dönemde nasıl bir oy beklentiniz var?

Serdar Tunç:

-Genel seçimde 2nci bölgeden 1 tane milletvekili çıkarabildik. Benim hedefim en az 5 milletvekili çıkarmaktır. Bu potansiyeli ben ilçemde görüyorum. Yerelde de çok büyük bir sürpriz yapacağımıza inanıyorum.

-Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mansur Yavaş ile ortak çalışmalarınız oluyor mu?

Serdar Tunç:

-Mansur Başkanımızın Allah yardımcısı olsun. Kendisi dürüstlüğünü ispat etmiş bir insan. 25 yıllık bir yerel iktidarın peşinden belediye başkanı olmak çok büyük zorluklar içerir. Çünkü artık babadan oğula geçme bir yönetim vardı Melih Gökçek başkanlığı döneminde.Eski düzeni değiştirmek, her şeyi yeniden düzene sokmak zorlu bir süreçtir. Fakat Melih başkanımız bu konudaki başarısını ispat etmiş durumdadır. Ortak çalışmalara gelirsek; bizler sürekli istişare halindeyiz, hem İl Başkanı, hem daire başkanlığı ve Genel Merkezler üzerinden. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza da sosyal yardımları konusunda çalışmalar yapıyoruz.

-Gönlünüzde yatan bir Cumhurbaşkanı adayı var mı?

Serdar Tunç:

-Meral Akşener. Çünkü, Atatürk'ü temsil noktasında bir Cumhuriyet kadını olarak, koltuğunu doldurabilecek yegane insan Meral Akşener'dir. Çünkü her kesime ulaşabiliyor. Ortak adaya da ihtiyacı yok. Bakın, Muharrem İnce, benim siyasi tecrübelerime göre, tavşan adaydı. Türkiye'de ikinci bir tavşan adaya ihtiyacımız yok. Adayımız bellidir. Türkiye'nin artık kaybedecek bir zamanı yoktur. Çünkü 2023 AK Parti ve Avrupa'nın Türkiye Tasfiye Projesi var arkadaşlar. Türkiye'nin etnik yapısını bozmaya çalışıyorlar, Anadolu Fetret İslam Cumhuriyeti kurmak istiyorlar. Bunun en büyük dinamiklerinden bir tanesi de Suriyeli vatandaşlarımızın planlı bir şekile Türkiye topraklarına yerleştirilmesidir. Göçmen meselesi değil, amaç etnik yapımızı bozmaktır.

-Haber Manşet ekibi olarak bize vakit ayrıdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istedikleriniz varsa alalım.

Serdar Tunç:

-İyi Parti şu an ülkemizin Kuva-i Milliye çatısıdır. Atatürkle, cumhuriyetle, ezanla, bayrakla sorunu olmayan ve Kuva-i Milliye sınırları ile sorunu olmayan herkes bu çatı altında siyaset yapabilir. Etnik kökenin, etnik meshebin isminin geçmediği tek siyasi parti İyi Parti'dir. Bütün vatandaşlarımızı gönül rahatlığıyla bu çatı altına, Kuva-i Milliye çatısı altına bekliyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 16:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail ERDEMİR
İsmail ERDEMİR - 2 hafta Önce

Sayın İlçe Başkanımızın Yapmış Oldugu Özverili çalışmalarınını takdirle karşılıyor Başarılar Diliyorum Keçiören imizi Medyada Gündeme almanıza teşekür ederim Keçiören İYİ Olacak

SIRADAKİ HABER