İYİ PARTİ Mamak'ta iyi çalışıyor

Göreve geldiği günden beri Ankara Mamak'da adından sık sık bahsedilen İyi Parti Mamak İlçe Başkanı Mehmet Vural'la siyasi ve güncel her konuyu açık açık konuştuk. Cevaplar samimi ve içtendi.

İYİ PARTİ Mamak'ta iyi çalışıyor

-Sn.Mehmet Vural bey kendinizi biraz tanıtırmısınız?

-Ben 1962 Ankara Bala doğumluyum.Evli iki çocuk babasıyım.Siyasete Mamak'ta başladım Mamak' ta devam etmekteyim.

-İlçe Başkanlığı olarak çalışmalarınızdan bahsedermisiniz?

-Ben göreve geleli dört ay oldu.Kuruyucu arkadaşlarla birlikte başarılı bir çalışma başlattık.Üç ay içerisinde partimize 1500 üye sağladık ve üye sayımız hızla artmaktadır.23.02 .2020 Tarihinde kongremizi yaptık. İki aday olarak seçime katıldık .33 oya karşılık 222 oy alarak ilçe başkanlığına seçildim.Bu göreve laik olmak için özveriyle çalışıyorum ve çalışmalarıma devam edeceğim.

-Mamak Halkı sizi çok sevdi bu doğrultuda siyasi hedefiniz var mı ? Mamak Belediye Başkanlığına Aday olacakmısınız ?

-Mamak Halkının sevgisine ve ilgisine nail olmak mutluluk verici.Herkesde olduğu gibi benimde hedeflerim var.Fakat Belediye Başkanlığı yada herhangi bir görev için şartlanmışlığım yok.Parti yönetiminin vereceği her görevi yerine getirmeye çalışırım.Millet ittifaki süreci devam etmektedir.Bu ittifak devam ettiği sürece bizde çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürmeye devam edeceğiz.İlçe kadrolarımız Mamaklılardan oluşmaktadır.Halktan olan insanlarla halka ulaşmak daha güzel sonuçlar ortaya koymaktadır.

-Mamak Belediyesiyle istişare ve ortak çalışmalarda bulunma fırsatınız oluyor mu ?

-Mamak Belediyesinde Halkın menfaatine olacak her türlü çalışmaya destek vermeye hazırız.Belediye Başkanlığı hakkında değerlendirme yapmak için erken olduğunu düşünüyorum.İleriki zamanlarda neler yapılıyor olduğunu hep beraber görüp değerlendireceğiz.

-Neden Mamak'ta İyi Parti tercih edilmeli ?

-Biz ne kadar sağ parti olsak ta Halkın tüm kesimine hitap etmekteyiz.Halkın içinden gelen bir yönetim kadrosu olarak onları en iyi anlayacak bizleriz.Sorunları çözmeye dönük kapsamlı       çalışmalar yürütmekteyiz.

-Ankara Büyükşehir Belediyesiyle kordineli çalışmalar yapıyormusunuz ?Mansur Yavaş Başkanın çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz ?

-Mansur Başkanımız çok zor bir görevi üstlenmiş bulunmaktadır.Büyükşehir Belediye Başkanlığını büyük bir borç  yüküyle devralmıştır.Kendisi çok çalışkan ve başarılı işler yapmaktadır.Fakat Ankara'nın sorunları bir dönemde çözülebilecek sorunlar değil.Kendisine çok güveniyor ve inanıyoruz.Her zaman yanımızda olmuştur,bizlerde herzaman kendisinin yanındayız.Mansur Başkanımız gerek tecrübesiyle gerekse azmi ile Ankara için bir fırsattır.

- Millet ittifakı olarak  Mamak ' ta CHP ile ortak çalışmalarınız oluyor mu?

- Mamak 'ta  CHP İlçe Başkanlığı ile sık sık bir araya geliyoruz  çok güzel bir dialoğumuz var .Beraber şehitlerimiz için cuma günleri mevlüt okutuyoruz güzel bir uyum içerisindeyiz.Biz ilçe yönetimi olarak kutuplaşmalara karşıyız . İlçe yönetimimizde farklı illerden gelmiş farklı kültürlerden insanlara yer vermekteyiz.Bu bizi daha da güçlü kılmaktadır.

- Corona vürüsü ile ilgili İlçe Başkanlığınızda önlem aldınız mı ? Türkiye geneli alınan önlemleri yeterli buluyormusunuz ?

- İlçe Başkanlığı olarak hijyen kurallarına mutlak uyuyoruz .Başkanlığımızda tokalaşmayı yasakladık  ilçe Başkanlığinda görüşmeleri azamiye indirmeye çalışıyoruz,düzenli dezenfekte çalışmaları yapıyoruz.Tüm ülkemizde gerekli önlemlerin alındığını düşünüyorum.

- İdlip şehitlerine dönük değerlendirmeniz nedir ? İdlip harekâtını doğru buluyormusunuz ?

- Bu duruma çok tepkiliyim şehitlerimiz için çok üzülüyorum. İdlip 'de olmamamız gerekirdi.İdlil için mücadele etmemizi gerektirecek bir durum olmadığını düşnüyorum.Şehit cenazelerine mutlaka katılıyoruz ve şehit ailerini ziyaret ederek elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz.

- İyi Parti Genel Merkezinden gerekli destekleri alabiliyormusunuz ?

- Parti Genel Merkezimiz bizlere her türlü desteği sağlamakradır. İl Başkanımız Yetkin Öztürk bey bize her türlü görüşme alanlarını sunmaktadır.Yakın bir zamanda il kongremiz var Yetkin Başkanımızı sonuna kadar derteklicez. Genel Merkezimizin destekleriyle Ankara'nın  tüm ilçe başkanlıklıkları olarak uyum ve istişare içerisindeyiz.

- Son olarak Haber Manşet Gazetesi okurlarına söylemek istedikleriniz var mı ? 

- Benim için önce Türkiye sonra Ankara ve sonra Mamak olmak üzere önceliklerimizi sıralıyoruz.Ülke olarak en büyük sorunumuzun istihdam olduğunu düşünüyorum bu konuda Mamak Halkı  için elimden geleni yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim. Haber Manşet Gazetesi olarak bizi dinlediğiniz için Teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Bizlerde İyi Parti Mamak İlçe Başkanı Sn. Mehmet Vural beye samimi ve içtenliği için çok teşekkür eder , çalışmalarında başarılar dileriz.

Orhan Keleş

Haber Manşet Gazetesi Ankara Temsilciliği

YORUM EKLE
YORUMLAR
BİROL DURUM
BİROL DURUM - 3 hafta Önce

Başkanımız Muhteşem Bir İnsandır Yolu Yolumdur.

SIRADAKİ HABER