Seçim bitti.!

Kazanan başarısını kutlayacak, kaybeden muhasebe yapacak. Elbet de atışmalar, laf sokmalar, latifeler de olacak. Normaldir.

Önemli ve tarihi bir seçim yaşandı. Bu seçim, çok şey için milat olacak. Bazı siyasetçilerin  sonu, bazılarının yükselişinin başlangıcı ve bazılarının da doğuşuna şahitlik edeceğiz.

Lakin ulusumuzun birlik ve beraberlik içerisinde, odaklanması gereken ve kapımıza dayanmış, vahim sonuçlara gebe, seçim hengamesinde ötelenmiş meseleleri bulunmaktadır. 

Siyaseten basiretsizliklerin ve berbat pazarlıkların neticesi olan mevzular kadar, güvenlik ve kıta sahanlığına dair hususlar ile işgal edilmiş adalarımız, sınırlarımız dışındaki tek kara toprağımızın durumu, Irak, Suriye, Kırım, Filistin, Doğu Türkistan ve daha pek çok dış politika sorunlarımız ivedi alaka ve çözüm beklemektedir.

Seçim Bitti.!

Akdeniz'de yaşanan hadiseler, S-400'ler, İran-Amerika gerilimi, Bop taşeronluğu gibi konular iç siyaset ve ideolojik bakış bir yana bırakılarak, topyekün etkileneceğimiz ve ortak akıl ile bir an önce çözüm üretmeye mecbur olduğumuz konulardır.

Ortadoğu'da, Türkiye dahil  sınırları değişecek 24 ülkeden bahseden Amerikan Dışişleri Bakanı'nın ve hazırladığı, hayata geçirdiği projenin kurbanı olmamak için hepimize ciddi sorumluluklar düşmektedir.

Adına BOP denilen ve maalesef eşbaşkanlığını Akp genel başkanının yürüttüğü bu proje akamete uğratılmak zorundadır. 

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların taşeronluğunu, sırf koltuk ve makam ile zenginleşmek uğruna kabullenmiş zihniyete, tüm siyasi  tarafların birlikte karşı durması ve bahsettiğimiz olası ve yakın tehdit ve sorunların çözümü için işbirliğine ihtiyaç vardır. Bu işbirliği acil ve zaruridir.

Tüm siyasi parti liderlerinin önceliği, hükümeti BOP eşbaşkanlığından vazgeçmeye ikna etmek olmalıdır. Ve derhal, Milli Mutabakat bilinci ile kapımıza dayanan sorunlara, Milli ve Güçlü bir karşılık vermek üzere birlikte hareket refleksini geliştirebilmek olmalıdır.

Seçim Bitti.!

Seçimlerden bezdik, bıktık. Kampanyalarda harcanan milyonlar, milyarlar, gerginlikler hepimizi yordu.

Son birkaç yılda arka arkaya yapılan seçimler, özellikle de 23 Haziran İstanbul seçimleri onlarca, hatta yüzlerce fabrika yatırımının çöp olmasına sebep oldu.

Kıbrıs ve Akdeniz, Suriye ve Irak, İran ve Afganistan, Doğu Türkistan'daki Çin zulmü, Terör örgütleri ile etkin mücadele, Fetö'nün siyasi ayağı...

Bunca iş varken ve acil çözüm bekleyen EYT, atanamayan öğretmenler, KHK ile haksız, hukuksuz işinden olanlar duruken, Suriyeliler, vatandaşımızı canından bezdirmiş, kriminal olayların baş figüranı olmuşken, artık seçimi bıraksak da geçime odaklansak, iyi olmaz mı.?!

YORUM EKLE