Menteşe Belediyesi’ne “Sıfır Atık” Belgesi

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ‘Sıfır Atık Projesi’ hakkında yaptığı açıklamada, “Belediyemiz tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında kaynağında ayrı toplanan atıklar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş lisanslı firmalara veriliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Entegre Çevre Bilgi Sistemi (EÇBS) üzerinden yaptığımız Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi başvurumuz, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce incelenerek sistem üzerinden onaylandı. Belediyemiz “Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı. Sıfır Atık Belgesi, öncelikle sıfır atık konusunda kendi bünyesinde çalışma ekibini oluşturan, yönetmelikte belirtilen değerlendirilebilir atıkların ayrı toplama sistemini kuran, sıfır atık sisteminin kurulması ve işletilmesine ilişkin eğitimlerini tamamlayan, sıfır atık bilgi sistemine kayıt olarak veri girişi sağlayan kurum, kuruluş ve mahalli idarelere veriliyor. Biz bu kriterlerin hepsini tamamladık ve Menteşe Belediyesi olarak başarıyla uyguladık. Başkanlık binamız ve ek hizmet binamız için 2 ayrı ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazandık. Geri dönüşümü çok önemsiyoruz ve bu konuda elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Bu nedenle, bu konuda böylesine önemli bir belgeyi almaktan mutlu ve gururluyuz” dedi.

Menteşe Belediyesi’ne “Sıfır Atık” Belgesi

Tokat’ın Artova ilçesinde bir nişan merasiminde 13 kişiye korona virüs bulaşınca 150 kişi evinde karantina altına alındı, ilçede ikinci bir emre kadar pazar yerleri kapatıldı.

Tokat’ın Artova ilçesinde korona virüs (Covid-19) vakalarında son günlerde meydana gelen artış bazı önlemlerin alınmasına neden oldu. İlçe merkezinde yapılan bir nişan merasiminde 13 kişi de korona virüs tespit edilmesi üzerine Artova Belediyesi yetkilileri pazar yerlerinin kapatılması için Tokat Valiliğine başvurdu. Tokat Valiliği tarafından alınan kararla ilçede pazartesi günleri kurulan pazar yeri kapatıldı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen filyasyon ekibinin yaklaşık 150 kişiyi evinde izole ettiği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER