Millet ittifak halinde

Ülke olarak sıkıntılı günler geçiriyoruz.Ekonomi ve kovit 19 ile mücadele hayatın her alanını etkisi altına almış diyebiliriz. Her ortamda bu iki konu gündemin ana merkezine oturmuş durumda.
İnsanlar bu durumdan hernekadar hoşnut olmasalarda bu sorunlar hayatınımızın değişmeyen gerçekleri olarak kendilerini göstermektedirler. Toplum üzerinde ciddi tahribatlara neden olan sorunların,uzun yıllar etkisini devam etirmekte olduğunu, geçmiş tecrübelerimizden de anlayabiliriz. Toplumumuzun bu gerçekliği gördüğü ve bu doğrultuda hareket ettiği gözlerden kaçmamaktadır. Yeni alışkanlıkların ve yeni hayat koşullarının, toplumumuzu çok zor durumda bırakmasına rağmen, azim ve kararlılıkla uyum gösteriliyor olunması, takdire şayandır. İnsanlar bilinçli ve çözüme odaklı detbirler üreterek mücadele göstermektedirler. Duyarlı ve özverili mücadeleler görmek, mutluluklara neden olurken, fedakar davranışlar sergileniyor olması farklılığımızı gözler önüne sermektedir.
Türk Milleti olarak bir çok zorluklara göğüs germiş bir toplumuz. Hernekadar birleştirici politikalar uygulanmıyorsada,halkımız bu konuda siyasetçilere gerek duymadan birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmektedir. Kovit 19 hastası olan komşusuna destek olan,ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan komşuluklar gördük. Faturasını yatıramayan, evine ekmek götürmeyen insanlara destek olmak isteyen, iş adamları gördük.Pazarcıdan yoksula destek, bakkaldan anlayışlı olmayı gördük. Esnaftan maliyetine satış, müşteriden esnafa destek gördük. Sağlık çalışanlarının nekadar fedakar ve cefakar bir meslek icra ettiklerini yaşayarak gördük.Kiracıya anlayış gösteren ev sahipleri gördük. Daha birçok duruma hep birlikte şahitlik ettik.
Bu davranış ve tutumlar toplumumuz da birlik ve beraberlik duygularını pekiştirirken, aynı zamanda, sorun çözmeye odaklı davranmayı öğrenmiş olduk.İnsani gelişmeler mutluluk verici olsa da neden ve sebep ilişkisi üzüntü verici bir gerçeklik olarak göze çarpmaktadır.
Türk milleti başarılı bir sınav verirken, siyasetçilerimiz menfaat ve çıkarlar doğrultusunda hareket etmekten kaçınmamaktadırlar.Halkın ekonomik sorun ve sıkıntılara rağmen verdiği mücadele göz ardı edilirken, siyasilerin halka destek çalışmaları manşetlerde haber konusu olmaya devam etmektedir. Sanki ceplerinden halka destek sağlıyorlarmışcasına abartılı gösterişler yapmakta, ısrar edilmektedir. Açıkcası Milletimizin özverili davranışları ve toplumsal anlayış mücadelesi, gözardı edilmektedir.Milletten alınanı milletin hizmetine sunmak gurur kaynağı olarak görülmeye çalışılmaktadır. Oysaki kaynak millet, kullanan da millet olmalıdır zaten.
Türk milleti en zor zamanlarda ve her koşulda, devletçilik ruhuyla hareket etmiş bir millettir.Bu durum da devletimize düşen görev milliyetçilik ruhuyla hareket etmek olmalıdır.
Pandemiden kaynaklı destek kampanyalarında bile birlikte hareket etmek yerine, birbirlerini engellemeye dönük davranışlar sergileyen politikacılarımız, milletimizin her davranışlarının farkında olduğunu, fark edememektedirler. Ancak mutlaka farkedeceklerdir. Fakat belki biraz geç kalmış olacaklar. Açıkcası destek bekleyen halktan, destek beklemek ise ilginç bir anlayış gibi geliyor bana...
Mutluyuz ama, çünkü umutluyuz, mücadele ediyoruz, başarmak kaçınılmaz olacaktır. Biz Türk milletiyiz, en zor dönemlerde dahi, hedeflerimize ulaşmak, ruhumuzda ve anlayışımız da var. Böylesine büyük bir millet olduğumuz için çok şanslı olduğumuzu söyleyebilirim.
Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde olan milletimiz, tüm dünyaya örnek olarak gösterilmelidir. Çıkarsız bir şekilde, hertürlü olumsuzluklara rağmen, birarada olmayı ve fedakar davranmayı başaran milletimiz, herşeyin
en iyisini ve en güzelini hak etmektedirler.
Millet olabilme koşullarını yerine getiren halkımız,devlet olabilme koşullarını yerine getirebilecek siyasetçiler görmek istemektedirler.
Tüm meclisimizi birlik, beraberlik ve uyum içerisinde, halkın çıkarları doğrultusunda hizmet ederken görmek, haklı hak olarak kabul görmelidir. Muhalefet olabilmek için muhalif anlayışı ve iktidar olunduğu için ben merkeziyetçi anlayışı, milletimizin benimsemesi söz konusu değilken, siyasetçilerimizi Büyük Türk Milletini örnek almaya davet ediyorum...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şevket öztürk
Şevket öztürk - 11 ay Önce

Bizim ecdadımızdan süregelen birlik beraberlik yardımseverlik ve kaynaşmayı çok güzel özetlemişsin kardeşim ellerine emeğine sağlık teşekkür ederim

Resul Boztepe
Resul Boztepe - 11 ay Önce

Eline yüreğine sağlık orhan kardeş çok isabetli yazı olmuş katılıyorum yazılarına yakından takip ediyorum seni.suan yorumu okuduğun da ayakta alkışlayan birini düşünun.bravo

Mustafa Önal
Mustafa Önal - 11 ay Önce

Bizler birlik ve beraberlik ruhu ile sevgi ve saygı ile yek vücut oldukdan sonra her zorluğun üstesinden gelebilecek güce sahibiz ve kendimize yetkeyi bırak komşu ve komşu olmayan ülkelere yaptıklarımız cabasi ülke vatandaşlarının zor gününde yanında olması gereken devlet iken devletin yanında millet görüyoruz seninde dediğin gibi devleti yönetenlerinde bu birlik ve beraberliği sergilemesi bu zor süreçte halkı için gecesini gündüzüne katması muhalefet olsun yek vücut olunması şarttır tabidir tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Ali Erbay
Ali Erbay - 11 ay Önce

Bu milletin çoğunluğu benim gibi düşünen insanlarla dolu bu vesileyle düşüncelerimize fikirlerimize ancak bu kadar tercüman olunur çok güzel bir yazı tebrik ederim.

Ugur balci
Ugur balci - 11 ay Önce

Orhan bey dusuncelerimize tércüman olmussunuz

Mustafa Güvenmekimseye
Mustafa Güvenmekimseye - 11 ay Önce

Birlik olalım insan olalım