KAEÜ’sinde uzaktan eğitim dersleri canlı yapılıyor

GEN KAEÜ’SİNDE UZAKTAN EĞİTİM DERSLERİ CANLI YAPILIYOR (FOTOĞRAFLI) KIRŞEHİR (İHA) – COVİD-19 SALGINI NEDENİYLE KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE UZAKTAN EĞİTİM DERSLERİ CANI YAPILIYOR. SALGIN NEDENİYLE GEÇTİĞİMİZ HAFTA UZAKTAN EĞİTİME BAŞLAYAN ÜNİVERSİTEDE BU HAFTA DA HER DERSTE CANLI (SENKRON) EĞİTİM UYGULAMALARINA BAŞLANDI. CANLI EĞİTİM AYNI ANDA 40 FARKLI DERS OLARAK ÖĞRENCİLERE SUNULDU. BİNLERCE ÖĞRENCİNİN AYDEP ÜZERİNDEN KATILIM SAĞLADIĞI CANLI DERSLERDE ÖĞRENCİLER, ÖĞRETİM ELEMANLARI İLE DERS SIRASINDA İNTERAKTİF BİÇİMDE DERS İŞLERKEN AYNI ZAMANDA KARŞILIKLI OLARAK DERS MATERYALİ PAYLAŞIMI DA YAPABİLİYOR. VİRÜS SALGINI NEDENİYLE UZAKTAN EĞİTİMİN VERİMLİ DEĞERLENDİRİLECEĞİNİ İFADE EDEN REKTÖR VATAN KARAKAYA, DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN COVİD-19 SALGINI NEDENİYLE YÜZ YÜZE EĞİTİMLERE ARA VERİLMESİNİN ARDINDAN UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARINDA HIZLA İYİLEŞTİRMELER YAPILDIĞINI SÖYLEDİ. ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMLERİNİN YİNE AYNI NİTELİKTE VE KALİTEDE DEVAM ETMESİ İÇİN UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARININ CANLI YAPILMASINA KARAR VERDİKLERİNİ ANLATAN REKTÖR KARAKAYA, “BİZ BU SÜREÇTE SLOGANIMIZI ‘EĞİTİM İÇİN SINIR YOKTUR’ OLARAK BELİRLEDİK. BUNUN GEREĞİ OLARAK DA ÖĞRENCİLERİMİZİN SINIF ORTAMINDA YAPILAN DERSLERDE OLDUĞU GİBİ ÖĞRETİM ELEMANI İLE BİR ARADA OLMASININ DOĞRU OLDUĞUNA KARAR VERDİK. CANLI DERSLER SAYESİNDE ÖĞRENCİLERİMİZ HEM DERSE KATILABİLECEK HEM DE DERSE AİT MATERYALLERE ULAŞABİLECEK. BU DÖNEMİ EL BİRLİĞİ İLE EN İYİ VE EN VERİMLİ ŞEKİLDE GEÇİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ”DEDİ. (EÖ

KAEÜ’sinde uzaktan eğitim dersleri canlı yapılıyor

19 salgını nedeniyle Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde uzaktan eğitim dersleri canı yapılıyor.

Salgın nedeniyle geçtiğimiz hafta uzaktan eğitime başlayan üniversitede bu hafta da her derste canlı (senkron) eğitim uygulamalarına başlandı. Canlı eğitim aynı anda 40 farklı ders olarak öğrencilere sunuldu.

Binlerce öğrencinin AYDEP üzerinden katılım sağladığı canlı derslerde öğrenciler, öğretim elemanları ile ders sırasında interaktif biçimde ders işlerken aynı zamanda karşılıklı olarak ders materyali paylaşımı da yapabiliyor.

Virüs salgını nedeniyle uzaktan eğitimin verimli değerlendirileceğini ifade eden Rektör Vatan Karakaya, dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze eğitimlere ara verilmesinin ardından uzaktan eğitim programlarında hızla iyileştirmeler yapıldığını söyledi.

Öğrencilerin eğitimlerinin yine aynı nitelikte ve kalitede devam etmesi için uzaktan eğitim programlarının canlı yapılmasına karar verdiklerini anlatan Rektör Karakaya, “Biz bu süreçte sloganımızı ‘Eğitim İçin Sınır Yoktur’ olarak belirledik. Bunun gereği olarak da öğrencilerimizin sınıf ortamında yapılan derslerde olduğu gibi öğretim elemanı ile bir arada olmasının doğru olduğuna karar verdik. Canlı dersler sayesinde öğrencilerimiz hem derse katılabilecek hem de derse ait materyallere ulaşabilecek. Bu dönemi el birliği ile en iyi ve en verimli şekilde geçirmek için çalışmalarımızı devam ettireceğiz”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER