Başkan Palancıoğlu: "Otopark Yönetmeliği ile ilgili olarak işlemlerde yoğunluğun en aza indirilmesi öngörülmüştür"

OTOPARK YÖNETMELİĞİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİK İLE YENİ UYGULAMANIN 1 NİSAN 2020 TARİHİNDE BAŞLAYACAĞINI HATIRLATAN MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MUSTAFA PALANCIOĞLU, OTOPARK YÖNETMELİĞİNDEKİ BU DEĞİŞİKLİĞİN BELEDİYELERİN YAPI RUHSATI MÜRACAATI VE DİĞER İŞLEMLERİNDE YOĞUNLUK OLUŞTURACAĞINI BUNUN İSE KORONAVİRÜSÜ TEDBİRLERİ KAPSAMINDA SAKINCALI BİR ORTAMA ZEMİN HAZIRLAYACAĞINI SÖYLEDİ.

Başkan Palancıoğlu: "Otopark Yönetmeliği ile ilgili olarak işlemlerde yoğunluğun en aza indirilmesi öngörülmüştür"

Otopark Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile yeni uygulamanın 1 Nisan 2020 tarihinde başlayacağını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, otopark yönetmeliğindeki bu değişikliğin belediyelerin yapı ruhsatı müracaatı ve diğer işlemlerinde yoğunluk oluşturacağını bunun ise koronavirüsü tedbirleri kapsamında sakıncalı bir ortama zemin hazırlayacağını söyledi.

Sokağa çıkmama tavsiye kararı, kamuda bireylerin yoğunluğun azaltılması kararı, zorunlu olmadıkça kurum ve kurumlarda işlem yapılmaması gibi alınan birçok karara istinaden Belediye Meclisinin süre uzatımı için ilgili bakanlığına öneri kararı aldığını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Koronavirüsünün yayılmamasına ilişkin birçok ciddi tedbir ve kararlar alınmaktadır. Bu kararlar çerçevesinde Otopark Yönetmeliği ile ilgili olarak işlemlerde yoğunluğun en aza indirilmesi öngörülmüştür. Koronavirüs önlemlerine destek verilmesi için bahse konu yönetmeliğin yürütülmesinde yetkili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başlayacak olan yönetmelik ile uygulamanın Kayseri Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği içerisinde çözülmesi için yetkinin Büyükşehir Belediyelerine verilmesi hususunda öneride bulunmuştur” dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na öneri kararının oybirliği ile alındığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER