Sultanbeyli’de maske ve mesafe kurallarına uymayan bin 55 kişiye 1 milyon 191 bin lira para cezası kesildi

Kontrollü sosyal hayatın temel esaslarından olan “temizlik, maske ve mesafe” kuralları ile alakalı Sultanbeyli Kaymakamlığı tarafından denetimler aralıksız olarak gerçekleştiriliyor. Kurallara aykırı hareket eden işletme ve kişiler hakkında ise gerekli cezai işlemler anında uygulanıyor.

Sultanbeyli’de maske ve mesafe kurallarına uymayan bin 55 kişiye 1 milyon 191 bin lira para cezası kesildi

Sudan’ın Darfur bölgesinde cumartesi günü 60 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan silahlı saldırının ardından harekete geçen yetkililer, Darfur’uın 5 eyaletinde güvenlik güçlerini görevlendirdi.

Sudan’da Darfur bölgesinin Masteri köyünde silahlı bir grup sivillere saldırı gerçekleştirilmişti. Cumartesi günü gerçekleştirilen saldırıda 60’dan fazla kişinin öldüğü ve yaklaşık 60 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi tarafından dün geç saatlerde yapılan açıklamada, saldırının geçtiğimiz hafta içinde yaşanan bir dizi güvenlik olayların sonrasında yaşandığı dikkat edilerek, “Bölgede birkaç köyde bulunan tarım arazilerine, evlere, pazarlar ve dükkanlara ateş açıldı. Büyük bir kısmı da hasar gördü" ifadesi kullanıldı.

Olay ardından Sudanlı yetkililer, yaşanan şiddet olayları nedeniyle Darfur’daki çeşitli güvenlik noktalarına yeni güçler göndererek sivillerin güvenliğini sağlamaya çalışacak. Başbakan Abdullah Hamduk ise, bölgenin tarım sezonunu güven altına almak ve halkı korumak için Darfur’un 5 eyaletine güvenlik güçleri gönderileceğini söyledi. Ülkenin Güvenlik ve Savunma Konseyi yaptığı açıklamada, "Halkın can ve mal güvenliğini sağlamak ve her türlü yasa dışı uygulamalarla yüzleşmek ve eşit vatandaşlık haklarını desteklemek için güç kullanmak gerek" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER