İstanbul kimin umurunda? Görüyoruz ki İmamoğlu'nun hiç değil!

İSTANBUL SULAR ALTINDA
BELEDİYE BAŞKANI İMAMOĞLU BODRUM DA TATİLDE

Çarşamba'nın gelişi Perşembe'den belliydi.

Günlerdir bütün Ana Akım Medya tarafından anonsu yapılan sel uyarısı bugün İstanbul’u deyim yerindeyse vurdu geçti. Milyarlarca maddi zararın yanı sıra bir de can kaybımız oldu. Ölen vatandaşımıza rahmet, İstanbullulara ise geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah bir daha tekrarını ya da daha kötüsünü yaşamayız.

Peki İstanbul’da can pazarı yaşanırken, esnafı kan ağlarken şehrin emanetçisi Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu gören var mı acaba?

Hemen cevabını vereyim merak edenlere, Ekrem İmamoğlu Bodrum Ortakent Yahşi’de tatilde...

Cuma günü aldığı ikinci tatil izninin ardından yine soluğu Bodrum'da aldı. Kendisindeki Bodrum aşkının sebebini bilmiyorum ama İstanbul aşkını sorgulamadan da edemiyorum. Keşke İstanbul yerine Bodrum’a Belediye Başkanı seçilseydi de denize ve tekneye doyabilseydi Sayın İmamoğlu...

Ekrem İmamoğlu henüz İstanbul için çiçeği burnunda bir belediye başkanı. Kendisi İstanbul’u tanımadığı gibi İstanbullular da onu henüz tanımış değiller. Çok tartışmalı ve biraz da şaibeli iki aşamalı seçim sonrasında belediye başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, tatil yerine kendisini işine vermeli ve seçimlerde vaat ettiği projeleri için hummalı bir çalışma içerisine girmeliydi. Ama gelin görün ki O dost ve bir gurup arkadaşı ile tatili seçti.

Belediye Başkanı seçileli henüz 50 gün olmasına rağmen iki defa tatil yapma isteği nasıl yorumlanır bilmiyorum ama bana göre olsa olsa iş kaçkınlığı ve rahat düşkünlüğü olabilir. Yoksa seçim meydanlarında "İstanbul’un kaybedecek bir saniyesi dahi yoktur!" diyen birisinin seçilme takvimi iki ayını doldurmadan, iki defa tatile çıkması hiçte iyiye yorumlanacak bir davranış biçimi değildir. Halk nazarında güven ve sorumluluk tartışması çok erken başlayacaktır.

Tatil programını yarıda kesmeyen İstanbul’un Belediye Başkanı kent ve kentliler kan ağlarken, lutfedip sosyal medya adresinden (Twitter) bir mesajla halkına "geçmiş olsun" dedi. Ekrem İmamoğlu mesajında "İstanbul mevsim normallerinin üzerinde yağış aldı ve uzun yıllardır olduğu gibi bugün de bazı ilçeler ciddi sorunlar yaşadı. Ekiplerimiz seferberlik halinde çalışıyor" vurgusu yaparak, takipteyim mesajı verdi.

Bu şehrin anahtarlarını ellerinde bulunduran belediye başkanının, kenti doğal olaylarla boğuşurken, insanları canlarıyla cebelleşirken, bırakın tatilde olmasını "İKİ ELİ KANDA OLSA DA…" en kısa sürede orada olmalı, insanların yaralarını birlikte sarmaya çalışmalıydı.

Olmadı Ekrem bey, hiç olmadı. Halk tarafında size verilen güven kredisini çok erken bitirmeye başladınız. Belki siz farkında değilsiniz ama CHP içerisindeki üst akıl size iyilik değil, sürekli hata yaptırarak size ve siyasi geleceğinize kötülük yapıyor.

İstanbulluların aklında bunca sorular varken, onların kalbine gireceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Biraz vicdan, biraz vefa, biraz da sorumluluk istiyor ve bunun için sizi görevinizin başına bekliyoruz.

YORUM EKLE