Hesap Bilmeyen Çavuşlar

2019 İstanbul için önemli bir yıl oldu. İstanbullular 25 yıl sonra tercihlerini değiştirip CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu belediye başkanlığına seçti. 

İmamoğlu göreve gelir gelmez benim göbeğimden bile büyük laflar edip durdu. O kadar hatası oldu ben de herkes gibi kendisine kredi vermiştim. Beklemeyi ve eleştirmemeyi tercih ettim. 

Benim için en önemli sınavı Adalar’da verdi. Atların koşullarını ve çalıştırılma biçimlerini düzeltmek yerine kaldırmayı tercih etti. Sonra da kimseye sormadan minibüs getirdi. Kimse maval okumasın üzerlerini renkli renkli boyasalar da bunun adı Adalar’ı araç trafiğine açmaktır. 

Büyük lafların adamı Ekrem Başkan’ın minibüslerine İstanbul Valiliği’nden onay çıkmamış. Çünkü araçların tescili ve mali sorumluluk sigortaları yapılmamış. 

Eğer Ekrem İmamoğlu’na bir kumpas kurmadılarsa bu işi yapamadığı kesin. Adalar Belediye başkanının iyi niyetli olduğundun şüphem yok ama O zaten bu işlerden anlamaz. Belediye üzerinden rant kovalayanlarla mücadele etmek Ankara’dan kulis yazmaya pek benzemiyor be Erdem kardeşim. 

Belediyecilik sorunlara son dakikada çözüm bulmaya çalışmak değildir. Ben Adalar’ın için projeler hazırladım, sorumluları defalarca uyardım. Halen de isteyen herkesle paylaşırım. 

Adalar’ı trafiğe açıyorsun ve onu bile başaramıyorsun. Araçların tescilini bile yaptırmadan trafiğe çıkaracağını sanıyorsun. Sonra bu acemilik Valilikten dönüyor. Güzel bir söz vardır: Hesap bilmeyen çavuşlar döner patlıcanı avuçlar. 

Adalar halkı bu yaptıklarınızı hiç unutmayacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükriye duman
Şükriye duman - 5 gün Önce

Hiç umudum yok inanın insanların hafızaları çok zayıf. Bir gündem değiştirici fikre ve habere bakiyor. Saygilar