AK Belediyeler sıkı takipte!

Akıllı yerel yönetimler sistemi ile AK Partili belediye başkanları yakından takip ediliyor.

AK Belediyeler sıkı takipte!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce AK Partili belediye başkanları ve il başkanlarının çalışmalarını bizzat takip edeceği uyarısının ardından, Yerel Yönetimler Başkanlığı, belediye başkanlarını “Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi” ile takibe aldı.

TÜM BİLGİLER GİRİLDİ

Dijital ortamda kurulan takip sistemine belediye başkanları yaptıkları faaliyetleri ve vaatleri giriyor. Sistemden belediyede kaç personel çalıştırıldığı, İller Bankasından gelen paranın ne kadarının personele ne kadarının hizmete ayrıldığı, belediyenin borçlanma bilgileri, alt yapı giderlerine ne kadar bütçe ayırdığı görülebiliyor.

Projeler de takip ediliyor!

Sistem, baskanların seçim vaatlerini de birebir takip ediyor. Eğer belediye başkanı vaat ettiği projeyi belirlediği zamanda bitirmezse sistem uyarı veriyor ve belediye başkanı Genel Merkez tarafından ikaz ediliyor. Tüm bu adımları Cumhurbaşkanı Erdoğan da sistem üzerinden takip ediyor. Program sayesinde başkanlara performansına göre online karne de verilecek. Ancak başkanlar sistem üzerinden bu karneleri ve başarı ortalamalarını göremeyecek. Bilgiler Genel Merkez’de tutulacak. Başkanların karneleri her seçim döneminde önlerine konulacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER