CHP'nin CİNGÖZLERİ

Oldum olası ucuz şeyleri sevmem. Siyasetin ucuzunu hiç sevmem. 

İBB Başkanı İmamoğlu henüz adayken hedefine Başakşehir’i almıştı. Futbolda parayı, gücü, taraftarı, medyayı elinde bulunduran 3 büyüklerin İstanbul’un değeri olduğunu ancak Başakehir’in olmadığını söylemişti. Seçimleri kazanınca İBB’nin Başakşehir’e yardım etmeyeceğini de eklemişti. 

İstanbul’un asırlık çınarları, köklü takımları var. Beykoz, Bakırköy, Sarıyer, Zeytinburnu… İmamoğlu bunları ağzına bile almadı. Ama İmamoğlu için İstanbul’un değerleri futbolun oligarkları olan 3 büyüklermiş. 

Sonra ne mi oldu? İmamoğlu, hedefine aldığı Başakşehir’i ziyaret etti. İsminin yazılı olduğu forma hediye edildi. Dün de Başakşehir süper lig şampiyonu oldu. İmamoğlu kutladı. 

İstanbul’un değerleri dediği takımların hiçbiri ilk üçte bile yok. 

Başakşehir sadece şampiyon olmadı İmamoğlu’na 90’dan  VURDİ VURDİ VURULDİ.. 

CHP’NİN CİNGÖZLERİ 

CHP milletvekilleri hergün il ve ilçe binalarında yan yana otururlar, meyhanede aynı masada içerler, Mecliste bile maskelerini çıkararak konuşurlar. 

Pandemi akıllarına laf kurultaydan açılınca gelir. 

İzleyici zaten yok. Bari yıllarını bu partiye emek vererek geçirmiş onur kurulu üyelerini çağırın. Yok onları da çağırmıyorlar. Ama hepsine genel başkan mektup gönderiyor. Sanırsınız mektuplar kendi kendine gidiyor. Hepsinin kapısına postacı gidecek. Ya korumaya çalıştıkları onur kurulu üyeleri bir postacıdan virüs kaparsa. 

Türkiye’nin sözüm ona iktidara en yakın muhalefet partisi kurultay yapacak. Aday yok, heyecan yok, fikir ayrılığı yok, bir beklenti de yok. 

Genel başkanlık için zaten başka aday yok da bari bırakın delegeler parti meclisi için istediğine oy versin. O da yok. Önlerine koyacaklar listeyi. Belki üçü beşi çizilecek. Hepsi bu. 

Yasal zorunluluk olmasa kurultay bile yapmazlar. Bunlar belediyelere çöreklenmeye çalışan cingözler. 

Hadi bakalım kolay gelsin.

YORUM EKLE