Benim Denizim Babamın Mavi Gözleriydi

Babam evimizin çatısını sevgisi ve merhametiyle örmüş, annemse şefkat ve yufka yüreğini harç olarak kullanmıştı temeline ...

O bizi sesli pek sevmezdi . Bizler Onun sevgisini maviyle- yeşil karışımı gözlerine baktığımızda ancak görebilirdik. Hatta hangimizi daha çok sevdiğini anlamak için su istediğinde kardeşler arasında hız yarışı başlardı evimizde .

Ben ve kardeşlerim köyde dünyaya gözlerimizi açtık. Geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan orta halli ama onurlu ve erdemli bir ailenin 5. ci çocuğuydum. Benden sonra bir o kadar daha kardeşim aramıza katıldı.

Ailemizde sevgi vardı , saygı vardı. Hepsinden önemlisi huzur ve ağız tadı vardı.Hepimiz elde ettiklerimizle yetinmeyi biliyor veren Hüda’ya şükrü ihmal etmiyorduk.

Büyüklerimizin yanında az ve öz konuşmayı , edep ve erkanı , helal ve haramı O öğretmişti bize. Böyle bir babanın çocuğu olmakla ne kadar onur duymam gerektiğini daha sonraları insanları ve büyük dünyamızı tanıdıkça anladım. Onda emek ve alınteri kokusu, Onda Vatan ve Millet sevgisi tartışılamayacak boyuttaydı.

O bana baktığında denizi , ben Ona baktığımda gökyüzünü görür gibiydim.

Bu yüzdendir ki benim gökyüzümde, denizim de babamdı.

Babam evimizin direği, gönlümüzün vazgeçilmeziydi.

Başımız her sıkıştığında sığındığımız liman , hakkını hiç bir zaman ödeyemeyeceğimiz insandı.

Bundan dolayıdır ki beni öldüğümde babamın ayakları altına gömsünler . Gözlerindeki mavilikte huzuru , toprak kokusunda sevgi ve şefkâti, sığındığım limanında kendimi güvende hissedeyim .

Ruhun şad Mekanın Cennet olsun 'Deniz Gözlü ' babacığım .

Bütün babaların ve baba adaylarının " Babalar günü kutlu olsun  "

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hicran ilhan
Hicran ilhan - 6 ay Önce

Baba sevgisi bu anlamlı günde ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Adeta duygularımıza derman oldunuz. Duygu dolu yazınizi bizlerle paylastiginiz için tesekkur ederiz.

HİCRAN İLHAN
HİCRAN İLHAN - 6 ay Önce

Baba sevgisi bu anlamlı günde ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Adeta duygularımıza derman oldunuz. Duygu dolu yazınizi bizlerle paylastiginiz için tesekkur ederiz

Mehmet Çelik Malatya Mastöb Anadolu Yakası şube başkanı
Mehmet Çelik Malatya Mastöb Anadolu Yakası şube başkanı - 6 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun rabbim günahları varsa af ola nur içinde olsunlar

Cihan ay
Cihan ay - 6 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah babalar günün kutlu olsun