Batman Üniversitesinden 60 yaş üstü bireylere fırsat

PROTOKOL, BATMAN ÜNİVERSİTESİ İLE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI ARASINDA İMZALANDI

Batman Üniversitesinden 60 yaş üstü bireylere fırsat

Batman Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında “60 + Tazelenme Üniversitesi” Projesi İş Birliği Protokolü imzalandı.

60 yaş üstü bireylere üniversite eğitimi vermeyi amaçlayan “60 + Tazelenme Üniversitesi Projesine" Batman Üniversitesi de dâhil oldu. Aktif ve sağlıklı yaşlanma perspektifi kapsamında yaşlıların toplumsal hayata etkin katılımlarını sağlamak ve üniversite bünyesinde eğitim almaları için geliştirilen Tazelenme Üniversitesi iş birliği protokolü Batman Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında imzalandı.

Batman Üniversitesi, Türkiye’de halihazırda 13 üniversitenin dahil olduğu “Tazelenme Üniversitesi Projesine" Güneydoğu Anadolu Bölgesi üniversiteleri arasında ilk imzayı atmış oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Batman Üniversitesi arasında imzalanan protokolün diğer üniversitelerde de yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Tazelenme Üniversitesi ile kentte ve bölgede yaşayan 60 yaş üstü bireylerin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde farklı bilim dallarında sertifikalandırmaya dayalı eğitim verilmesi planlanıyor. Eğitimler “hayat boyu öğrenme” modeline uygun yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER