logo

reklam

Taşyürek’ten personele güvence

Taşyürek’ten personele güvence


Tüm Yerel Sen, Ben Bir Sen ve Kamu Sen Sendikalarına üye Kartal Belediyesi çalışanları ve sendika yöneticileriyle bir araya gelen Ebubekir Taşyürek; “Bugüne kadar emek vererek edindiğiniz tüm özlük haklarınız korunmakla beraber, daha da ileri noktalara taşınacaktır” dedi.

Çalışanları temsilen sorun ve talepleri ileten sendika yetkililerinin “Göreve geldiğinizde özlük haklarımızda kısıtlamalar yapacağınıza dair söylemler var. Bu konuda sizin ağzınızdan teminat duymak istiyoruz” demeleri üzerine, Ebubekir Taşyürek; “Biz iki aydır bu konuşulanların panik havası içerisinde olanların yalan ve iftiraları olduğunu sürekli söylüyoruz. Ancak yalanların ardı arkası kesilmediği için arkadaşlarımızın kafa karışıklığı devam ediyor. Bir kez daha buradan söylüyorum; ne kimsenin ekmeğiyle oynayacağız ne de kazanılmış haklarda geriye gidiş olmayacak hatta daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Sizler işinize gücünüze odaklanın ve rahat olun” diye konuştu.
Kartal Mutlu Değilse Biz Mutlu Olamayız
Yakacık’ta Yakakent Sitesi sakinleriyle de buluşan Ebubekir Taşyürek, site sakinlerinin sorun ve taleplerini dinleyerek;  “Sizin derdiniz bizim derdimiz olacaktır. Siz mutlu değilseniz Kartal mutlu değildir, Kartal mutlu değilse biz mutlu olamayız” dedi. 
Beka Sorununu Görmeyenler Var
Soğanlık’taki Kent Plus Sitesi’ni de ziyaret eden Taşyürek,  Bayburt Yazyurdu Derneği’nde Bayburtlu gençlerle bir araya geldi. Gecenin ilerleyen saatlerine rağmen büyük bir kalabalığa hitap etti. Türkiye’de beka sorununu idrak edemeyenlerin Yeni Zelanda’da meydana gelen Müslümanların camide katledilmesi olayına iyi bakmaları gerektiğini söyleyen Ebubekir Taşyürek; “uçakla 20 saatten fazla uzak olan bir yerde bir katil silahının kabzesiyle Türk’e ve Türkiye’ye mesaj yolluyor,  Mohaç’ın, 1453’ün intikamından bahsediyor; Ayasofya’nın minarelerini yıkmaktan, bizi Anadolu’ya hapsetmekten dem vuruyor birileri halâ beka sorunu nedir diye soruyor. Ben herkesi ve buradaki genç kardeşlerimi uyanık olmaya davet ediyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?