logo

reklam

Maltepe Belediyesi kardeşlerine el uzattı

Maltepe Belediyesi kardeşlerine el uzattı

Maltepe Belediyesi kardeşlerine el uzattı

Maltepe Belediyesi, kardeş belediyeleri olan Tunceli’nin Nazimiye ve Pülümür, Bingöl’ün Kiğı, Konya’nın Tuzlukçu ile Nevşehir’in Hacıbektaş belediyelerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşıladı.

Dünyanın değişik ülkelerinde bulunan şehirlerle kardeşlik protokolü imzalayan Maltepe Belediyesi, Türkiye’de de kardeş şehirlerine kucak açıyor. Kardeş belediyeler protokolü kapsamında yardım götürülen belediyelerden Nazimiye’de, park imalatı, Pülümür’de park imalatı ve Kırmızı Köprü Mevkii’nde tuvalet yapımı çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca Kiğı Belediyesi’ne oyun grubu, fitness aletleri, çöp kovası ve bank; Tuzlukçu Belediyesi’ne oyun grubu, fitness aletleri, bank, çöp kovası, 350 gül ve 30 ağaç ile Hacıbektaş Belediyesi’ne kamelya, piknik masası, bank ve çöp kovası gönderildi.

Konya’nın Tuzlukçu, Sinop’un Gerze, Erzincan’ın Refahiye, Erzurum’un Çat, Tunceli’nin Nazimiye ve Pülümür, İstanbul’un Adalar Belediyesi ile aralarında kardeş belediye protokolü bulunduğunu söyleyen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Maltepe’nin tamamına ayrımsız hizmet götürüyoruz. Diğer belediye başkanlarına farklı bir gözle bakmıyorum. Onlar da hizmet üretiyorlar. Biz her zaman kardeş şehirlerimizin yanındayız. Her türlü yardımda bulunuyoruz. Kardeşlik elimizi uzatıyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?