logo

reklam

İmkansızı başaran kadın

İmkansızı başaran kadın

Bilecik’in şirin ilçesi Pazaryeri, 31 Mart 2019’da bir kadının tek başına neler başarabileceğine tanıklık etti.

Yerel seçimlerde bağımsız olarak Belediye Başkanlığını kazanan Zekiye Tekin, birçok insana örnek olabilecek hatta filmlere konu edinilecek bir başarı göstererek, tek başına ve bağımsız girdiği seçimlerde ipi göğüsleyen isim olmuş.

15 yıl süren Belediyecelik serüveni sonunda emir alan değil, emir veren konumuna gelerek Belediye Başkanlığı koltuğuna oturabilmiş ender insanlardan.

Kendisini yöre halkına öylesine sevdirmiş ve öylesine gönüllerine girmiş ki, tamamen imece usülü ile hemen hiç para harcamadan rakiplerine fark atmış. Öyle ki, emrinde özel kalem müdüreliği yaptığı eski Belediye Başkanına sayısal üstünlük kurabilmiş.

Son derece mütavazi kişiliği, mücadeleci yapısıyla, Anadolu’nın yeni bir Nene Hatunu yada Şerife Bacısı olan ve günümüzde azmin zaferini simgeleyen biri olarak tarih sayfalarına adını daha şimdiden altın harflerle yazdırmayı başarabilmiş bir kadın o.

Pazaryeri halkının güvenine mazhar olan ve özellikle kadınların çok büyük desteğiyle Belediye Başkanı olan Zekiye Tekin’in tek amacı ilçesinin hemen her konuda ilerlemesi ve Türkiye’nin gıpta ile baktığı, örnek aldığı bir şehir yapmak.

Ülkemizde kadınların çalışma hayatında karşılaştığı zorluklar ve aşması gereken engellerin büyüklüğü düşünüldüğünde Başkan Tekin’in zaferi daha da büyük bir anlam ifade ediyor.

Zekiye Tekin yatırımcılardan ilçesine yönelik ilgi beklediğini ve Pazaryerini bir turizm cennetine çevirbileceğine olan inancı ile kazan-kazan yöntemini özellikle uygulayarak, istihdam sağlayabilecek ve Pazaryerine katkı sunabilecek tüm iş insanlarına da açık davetiye çıkarıyor.

1978 doğumlu bu genç insanın başarısı ülkemizin geleceği açısından herkese ümit veriyor.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?
#

İmkansızı başaran kadın” için 1 yorum

  1. gazi cam : diyor ki:

    sayin baskanim. basari merdivenlerini kendi tirnaklarinla tirmanirken Allah yar vr yardimcin olsun. Dualarimiz once sagligin huzurun mutlulugun ve basarilarinin sonsuz olmasi dilegi ile . Yolu engelsiz ve basari oykuleri ile dolu olsun.