logo

reklam

”FETÖ SEVİCİ” ED HÜSAİN ANKARA’DA CİRİT ATIYOR !

”FETÖ SEVİCİ” ED HÜSAİN ANKARA’DA CİRİT ATIYOR !

İngiltere İşçi Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Milletvekili John Woodcock, Ankara’da üst düzeyde ağırlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MHP ve CHP’li bazı milletvekilleri ile görüştü. Daha sonra  Gaziantep belediye başkanı Fatma Şahin tarafından da misafir edildi.

İngiltere İşçi Partisi Türkiye Kamuoyu’nda PKK ve PYD’ye destek vermesiyle tanınıyor. John Woodcock’un da PKK bağlantılı kuruluşların toplantılarını bizzat organize ederek Türkiye aleyhtarı faaliyetler gösterdiği biliniyor.

İŞÇİ PARTİSİ ÖCALAN’IN SERBEST BIRAKILMASINI SAVUNUYOR

İngiltere  İşçi Partisi, PKK’yı açık bir şekilde destekleyen bir parti. İşçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn 2010 yılında Türkiye’ye gelmiş PKK’ya destek vermek için KCK davasını izlemişti. Corbyn, PKK/KCK operasyonlarının durdurulması için TBMM’de muhalif bir çok siyasi parti temsilcileri ile görüşmeler yapmıştı. PKK’nın bir terör örgütü olmadığını da savunan Corbyn, 2016 yılında verdiği bir röportajda şunları söylemişti: “Sürekli dile getirdim, eğer bir çözüm ve barış süreci olacaksa, ÖCALAN ÖZGÜR VE MASADA OLMALIDIR.”

JOHN WOODCOCK VE PKK TOPLANTILARI

İşçi Partili John Woodcock, İngiltere’de Türkiye aleyhine düzenlenen  bir çok toplantıya açık ve aktif olarak destek veren isim olarak dikkatleri üzerine çekmişti. 25 Mart 2015’te İngiliz Parlamentosu’nda yapılan “Suriyeli Kürtler: İnkardan Özyönetime” başlıklı toplantının ev sahipliğini ve organizasyonunu Woodcock yapmış, PYD lideri Salih Müslim ana konuşmacı olarak katılmış, PKK bağlantılı bir kuruluş olan Londra Kürt Araştırmalar Merkezi bu toplantının ana organizatörü olarak rol üstlenmişti. Burada yapılan bütün konuşmalarda İngiltere’nin PKK/YPG’yi desteklemesi gerektiği şiddetli bir dille vurgulanmıştı.Türkiye aleyhine düzenlenen bu panele bir çok Türkiye karşıtı  isimler katılmıştı. Bu isimlerin en ‘’ Şahin’’i Türkiye’nin bölünmesini savunan, Erdoğan ve Türkiye aleyhine düşmanca yazılar yazan David Phillips’ti. Philips çözüm sürecini Türkiye’ye dayatan neoconların başında yer alıyor.

Kürt Araştırmalar Merkezi isimli kuruluşun PKK’yı savunan toplantılarına Woodcock, düzenli olarak katılmayı ihmal etmiyor bununla da yetinmeyip, Londra Middlesex Üniversitesi’nde Türkiye aleyhine yapılan toplantılarda, Suriye’li bölücü başı Salih Müslim’le başrolü paylaşıyordu.

TÜRKİYE ALEYHİNDE TOPLANTILAR

“15 Temmuz Darbe Girişimi ve Dış Politikadaki Yansımaları” ve “Sansürle Mücadele: Yeni Türkiye’de Gazetecilik Özgürlüğü” başlıklı toplantılar, John Woodcock’ın ev sahipliği ve organizasyonuyla İngiliz Parlamento binasında gerçekleşti. Bu toplantıların ortak özelliği ve ama amacı,Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin politikalarının eleştirilmesi ve  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suçlayıcı bir dil kullanılmasıydı.

HOMOSEKSÜEL DESTEKÇİSİ WOODCOCK

John Woodcock, güncel hayatından da farklı ve renkli bir şahsiyet. Homoseksül ilişkilere sıcak bakan ve bu düzensiz ilişkileri ısrarla savunan ve başı çeken bir siyasetçi. Bu özelliğiyle İngiltere’de ‘’homoseksüellere destek’’ vermesiyle de tanınıyor. Ocak 2017’de homoseksüel topluluğu desteklemek amacıyla düzenlenen bir toplantıya katılan Woodcock’a toplantıyı düzenleyen Furness LGBT isimli dernek kendi twitter sayfasından teşekkür etmişti. İngiltere İşçi Parti’li John Woodcock bu toplantıda küçük erkek çocuklara elleriyle kadın makyajı yapmış bu  resimlerden bazıları derneğin sosyal medya  hesabından yayınlanmıştı.

Homoseksüel topluluğunu destekleme kapsamında düzenlenen etkinliklere ev sahipliği yapan Woodcock, kendi twitter hesabından “bu etkinliğin ev sahibi olmaktan gurur duyduğunu” ifade eden bir paylaşım yapmış ve homoseksüellerle birlikte çekilen bir resmini yayınlamıştı.

JOHN WOODCOCK’UN PEDOFİLİ TOM O’CARROLL İLE YAKIN İLİŞKİSİ

İngiltere’de en sapkın pedofili olarak tanınan Tom O’Carroll, 2 sene evvel John Woodcock’un seçim bölgesinden İşçi Partisi’ne üye olmuştu. Tom O’Carroll, John Woodcock ile birlikte partilere katılıp, içki içerek yakın ilişkide olduğu bilinen biri.

Tom O’Carroll çocukların yetişkinlerle cinsel ilişkiye girebilmesini savunan bir kişi. Pedofili’nin kanunen yasal olması gerektiğine dair kampanyalar düzenledi. Cinsel ilişki yaşının 10’a indirilmesi gerektiğini savunan Tom O’Carroll 2006 yılında bir erkek çocuğa yapılan tecavüzün fotoğraflarını olumlu görerek, bu fotoğrafları sokaklardan  dağıtmaktan 2.5 yıl hapiste yatmıştı.

Buradaki resimde John Woodcock‘un elinde, çocuklarla cinsel ilişkinin yasal olması için mücadele yürüten Tom O’Caroll‘ın kurduğu ve başkanlığını yaptığı “Pedofili Bilgi Alışverişi”vakfının logosu var. John Woodcock bu vakfın tanıtımını yapıyor.

JOHN WOODCOCK ED HUSAIN’LE BİRLİKTE

John Woodcock Türkiye ziyaretinde bir çok yetkiliyle bir araya geldi. Bu isimlerin başında ve belki de en önemlisi ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ydu. John yaptığı görüşmelere dair fotoğrafları kendi twitter hesabında yayınlamayıda ihmal etmedi. Bu fotoğraflarda Woodcock’un hemen yanında Ed Husain oturuyordu. Peki kim bu Ed Hüsain diye merak edenlere cevabımız o da tıpkı John Woodcock gibi Türkiye ve Erdoğan karşıtı faaliyetlerde aktif rol alan, terör örgütleriyle kol kola gezmekten imtina etmeyen birisidir. Bu isim son günlerde Türkiye ziyaretlerini sıkılaştırmış hatta Türkiye Cumhuriyeti Devlet Televizyonu olan TRT’de programlara dahi çıkmayı başarmış iyi bir elemandır.

ED HUSAIN KİMDİR?

Ed Husain “The Islamist (İslamcı)”isimli kitabı en çok satanlar listesine girince uluslararası alanda tanındı. Bu kitabın İngiliz hükümetinin desteği ve İngiliz istihbarat kurumlarının müdahaleleriyle yayınlandığı biliniyor. Ed Husain bu kitapta, geçmişte içinde faaliyet gösterdiği Hizb-ut Tahrir isimli radikal örgütteki anılarını anlatıyor. Ed Husain, Suudi Arabistan’da İngiliz konsolosluğu için istihbarat amaçlı çalışmış daha sonra ajanlık faaliyetleri deşifre olunca da Suudi Arabistan’a girişi yasaklanmıştı.

2014 yılında İngiltere Dışişleri Bakanlığı danışma grubuna atanan Ed Husain, İngiltere merkezli düşünce kuruluşu Chatham House’un bir kolu olan CFR’da kıdemli danışmanlık yaptı. Ardından Fethullah Gülen’in en kuvvetli destekçilerinden olan Tony Blair İnanç Vakfı’nda strateji direktörü olarak çalıştı. Şu anda Londra’daki Wilson Center Sivil Toplum çalışma Enstitüsü’nde kıdemli danışman olarak çalışıyor.

Uluslararası basında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine çok sayıda yazı yazan Ed Husain, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde hazırladığı bir raporda darbe sürecinin ipuçlarını detaylandırarak anlatmış, 15 Temmuz öncesi yazdığı yazılarda Fethullah Gülen’den övgüyle bahsetmişti. Ed Hüsain’in son günlerde yapmış olduğu Türkiye ziyaretlerini çok masum çok da iyi niyetli olarak görmek çok safdillik olur.

ERDOĞAN ALEYHİNDE RAPOR

Ülkemizde 30 Mart 2014’de yapılan yerel seçimlerin hemen öncesinde“Turkey’s Local Elections: Actors, Factors, and Implications (Türkiye’nin Yerel Seçimleri: Aktörler, Faktörler ve Sonuçları)”başlığıyla Bipartisan PolicyCenter isimli düşünce kuruluşu tarafından yayınlanan söz konusu raporu CIA ajanı Henri Barkey beraberindeki bazı isimler ile birlikte kaleme aldı. Washington Post’taki yazılarında Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ı istifaya davet etmiş olan eski Amerikan büyükelçileri Eric S. Edelman ve Morton Abramowitz’in de isimlerinin bulunduğu raporda Ed Husain’in imzası var.

Ed Husain hakkında bilinmesi gerekenlerin başında söz konusu raporun içerdiği detaylar yer alıyor.

RAPORUN DETAYLARI

Henri Barkey, Ed Husain ve beraberindekilerin hazırladığı raporda Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında düşmanca ifadeler yer alıyor. Türkiye’ye yönelik sayısız tehditlerle dolu olan analiz raporunda Erdoğan’a yönelik askeri bir darbe yapılması gerektiği ifade ediliyor ve o tarihlerde henüz gerçekleşmemiş olan 15 Temmuz darbe girişimi tüm detaylarıyla anlatılıyor. Rapordan çarpıcı bazı bölümleri Türkiye Kamuoyu ile paylaşmayı faydalı buluyorum.

İşte satır aralarından saklı ‘’ Büyük Detaylar ‘’

‘’Geniş perspektiften bakıldığında Türk devleti içindeki anlaşmazlıklar, İstihbarat Kurumu’nun Erdoğan’ın kontrolünde olması ve Fethullah Gülenci’lerin yargıda ve poliste etkisi, ORDUNUN TÜRKİYE’NİN İÇ İŞLERİNDE TEKRAR BİR TÜR ETKİ OLUŞTURMASI İÇİN ŞARTLARI SAĞLAMIŞ DURUMDA. Türkiye’deki gözlemciler hali hazırda Ordu’daki ( TSK ) subayların davranışlarında önemli bir değişim olduğunu gözlemliyorlar…”

“Erdoğan’ın gerçekte seçilmiş bir sultan veya bir İslam lideri olmaya karar verdiğinden bu yana DEVLETİN BAŞINDAKİ GÜNLERİ SAYILIDIR.

“ … ERDOĞAN SONUÇTA DIŞARIYA ZORLA ATILACAKTIR, fakat asıl soru bu süre zarfında Türkiye’ye ne tür bir zarar vereceğidir. ”

HAYATTA KALMA ÇABALARI ONUN (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın) ÖLÜMÜ OLACAK. Asıl soru bunun ne kadar zaman alacağı ve Erdoğan gidene kadar mevcut politik çalkantının Türkiye’nin demokrasisi, ekonomisi ve uluslararası itibarına ne kadar zarar vereceğidir.’’

“Gülen hareketinin stratejisi yerel seçimlerle ayakta duracak veya yıkılacağa benzemiyor – hatta bu UZUN VADELİ STRATEJİ YOLUYLA ERDOĞAN’IN ULUSLARARASI VE ULUSAL ÇAPTA MEŞRULUĞU YOK EDİLECEK. ”

“1960 darbesini gerçekleştirenlerin albaylar ve yüksek rütbeliler olduğu hatırlanırsa, Ordu’daki Gülencilerin eğer Gülen hareketine karşı büyük bir operasyon yapılırsa bağımsız hareket etme riski var mıdır?”

HENRI BARKEY YARGI SÜRECİNDE

15 Temmuz darbe girişiminin organizatörü olduğu iddiasıyla Ed Husain’in birlikte Erdoğan karşıtı rapor yazdığı Henri Barkey hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı geçtiğimiz günlerde yakalama kararı çıkarttı. Barkey Türkiye’ye giriş yaptığı anda gözaltına alınacak.

19 Temmuz’da Türkiye’den kaçan FETÖ hayranı Barkey darbe toplantısının yapıldığı Büyükada’daki Splendid Otel’den ayrılırken resepsiyoniste üzerinde ‘Pensilvanya’ yazılı bir çan bırakmış, oteldeki bir garsona “Türkiye’ye ilk gelişimde HSBC patladı. İkinci gelişimde Gezi patlak verdi. Şimdi de darbe girişimi yaşandı” demesi dikkat çekmişti.

FETÖ HAYRANI ED HUSAIN MECLİS’TE

FETÖ hayranı Barkey hakkında yakalama kararı verilmişken, Barkey ile işbirliği ve fikir birliği halinde olan bir diğer FETÖ hayranı Ed Husain ise son zamanlarda Türkiye’de üst düzeyde kabul görüyor. Üstelik darbe sürecini anlatan raporu Henri Barkey ile birlikte hazırlamış olmasına rağmen. 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde Fethullah Gülen’i öven, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine onlarca yazı ve sosyal medya hesabından twettir atan  Ed Husain, geçtiğimiz aylarda yine Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in özel davetlisi olarak Gaziantep’e gelmiş ve üst düzeyde ağırlanmıştı. TRT World kanalında ise konuşmacı olarak yer almıştı. Meclis koridorlarına ve genel kurul salonuna da rahatça giren Ed Husain, Meclis’te çektirdiği fotoğrafları twitter hesabından yayınlamıştı. Bu resimlerle kime? Hangi mesajı gönderiyordu?

ED HUSAIN YARGILANACAK MI?


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan darbe soruşturmalarında Ed Husain isminin yer alıp almadığı bilinmiyor. Ancak Başsavcılığı’nın son günlerde verdiği gözaltı ve yakalama kararlarının ardından Ed Husain gibi Henri Barkey ile bağlantılı isimlerin de soruşturmaya dahil edilmesi ihtimal dahilinde.

Fethullah Gülen’i yere göğe sığdıramayan, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a ise düşmanlık düzeyinde karşı olan birinin, geçmişinin tamamen yok sayılarak Türkiye’de rahatça faaliyette bulunmasına izin verilmesinde  ilgili makamların bir ihmali olabilir mi? Herhangi bir siyasi veya diplomatik sıfatı olmayan Ed Husain’in,Türkiye’de bakan düzeyinde bir görüşmenin heyetine nasıl ve kimler tarafından dahil edildiği sorusu ise gizemini koruyor ve cevabını bekliyor? Bu görüşmeye kim aracılık etti? Ed Husain’i bu görüşmeye kim davet etti? Ed Husain’in bu görüşmelere dahil edilmesi ilerleyen günlerde bu görüşmenin Türkiye’deki taraflarını zor durumda bırakmak amacıyla düşünülmüş bir oyun olabilir mi? Kamuoyu şimdi bu soruların cevabını ilgilisi ve yetkilisinden bekliyor.

Daha yakından tanımanız için ED HÜSAİN’in sürekli değiştirdiği yüz görselleri;

Önümüzdeki günler bizlere yani Türkiye Kamuoyu’na  bu soruların cevaplarını mutlaka verecektir. Ed Husain’in akıbetinin ne olacağını da gösterecektir. Konuyu takip edecek ve gelişmeleri sizlere aktaracağız. Bu takip hem gazetecilik hem de vatandaşlık kimliğimizin bizlere yüklediği sorumluluktur.

Haber – Analiz ; Necmettin GÜLTEKİN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?
#

”FETÖ SEVİCİ” ED HÜSAİN ANKARA’DA CİRİT ATIYOR !” için 4 Yorum

 1. ali kulaç : diyor ki:

  Ed Hüseyin, Cumhurbaşkanımıza söyledikleri ve 15 temmuz darbe girişimini desteklemesi ve her gittiği yerde fitneye-kargaşaya sebep olduğundan Türk yargısı tarafından sorgulanmalıdır.

 2. Selcan : diyor ki:

  Bu ahlak yoksunu ajanların bu sapkın insanların vatan düşmanı mahlukların ülkemizde ne işi var temsilci diye seçimlerimizin danışmanları derin uykudamıztarih bu görüşmeleri umutlayacak milletimiz bu yapılanları affetmeyecek

 3. Yunus : diyor ki:

  Ed Husain Tayyip Erdoğan’a hakaret eden 15 Temmuz öncesi darbe olacak diye fikirler belirten homoseksüel destekçisi tuhaf bir insan

 4. Hüseyin : diyor ki:

  Çok önemli bilgiler bunlar. Devletimiz bu İngiliz ajanları konusuna hemen el atmalı